IVJS viktoriinisarja I etapi võitis Mäetaguse jahtkond

15.11 toimus Toilas Ida-Viru Jahimeeste Seltsi viktoriinisarja I etapp. 

I etapist võtsid osa 6 jahtkonda ( Kiviõli, Kohtla-Nõmme, Mäetaguse, Ontika, Permisküla, Voka )

Auväärse kolmanda koha sai Kohtla-Nõmme jahtkond, peale mitme lisaküsimuse, sai teise koha Kiviõli jahtkond ja I etapi võitjaks tuli Mäetaguse jahtkond. 

II etapp toimub jaanuar-veebruar 2020 ja korraldajaks on Mäetaguse jahtkond. 

Metssigade ja Hülge küttimise hetke seis!

Keskkonnaamet edastas meile küttimisandmed, kus on siis näha, palju on hetkel kütitud nii Metssiga, Pruunkaru ja Hallhülgeid.

Tulemusi näete allolevatelt linkidelt!

 

Pruunkarude küttimine!

Metssigade küttimine!

Hallhülge küttimine!

 

 

Lugupidamisega!

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

PÕDRAPÄEV IDA-VIRUS 18.11.2019 KELLA 08:00

Sarnaselt eelnevate aastatega mõõdab sarvi ja määrab vanuseid Jüri Tõnisson. Tuletame meelde, et vähemalt 80%-lt enne 1. novembrit kütitud põtradelt tuleb koguda ja ülevaatuseks esitada alalõualuu. Ülevaatuseks ei pea enam esitama kütitud põdrapullide sarvi, kuid pullidelt kogutud alalõualuude saatelehele tuleb täiendavalt märkida isendi sarveharude arv ja sarvetüvikute ümbermõõt mõlema sarve kohta eraldi, sarvede laius ning sarve tüüp (ankeet leitav SIIT). Jahihooaja teises pooles (novembris-detsembris) kütitud isenditelt alalõualuid (v.a põdralehmad kellelt kogutakse sigimiselundkond) ja sarvede mõõtandmeid enam ei koguta. Kütitud põdralehmade sigimiselundkondade kogumine jätkub varasemaga võrreldes samas mahus ja samade põhimõtete alusel. Sigimiselundkond – emakas koos munasarjadega tuleb võtta ühelt lehmalt 5000 ha jahimaa kohta ajavahemikus 10. oktoobrist kuni jahihooaja lõpuni kütitud isenditelt. Põdralehmadelt, kellelt kogutakse sigimiselundkond, tuleb vanuse määramiseks olenemata küttimise ajast kindlasti võtta ka alalõualuu. Põhjalik juhend 2019 jahihooajal kogutavates seirematerjalidest on leitav SIIT. Korrektselt märgistatud bioproovidega (lisatud ankeet koos kõigi vajalike andmetega), materjalide läbivaatuse järjekorras ootama ei pea! Täiendav info: Jüri Tõnisson (+372 516 8052); Rauno Veeroja (+372 508 3269). Marko Vinni ( +372 522 5905

Mtü IVJS-i. esimene viktoriini etapp toimub novembris Toilas

Mtü Ida-Viru Jahimeeste seltsi jahtkondade Viktoriini esimene etapp kolmest toimub 15.11.2019 kell 18:00 Toila Rahvamajas!

Juhendi leiate allolevalt lingilt!

 

Lugupidamisega,

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

 

Viktoriini juhend asub siin!!!

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud T-K-N 09:00 - 15:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top