Mäetaguse jahipiirkonna juht taotleb lisa luba karu küttimiseks

Mäetaguse Jahtkond palus käimasolevaks jahihooajaks lisaluba karu küttimiseks kuna karude arvukus on erakordselt kõrge. IVJS juhatuse otsusega piirati neil karujahihooaega ühe kuu võrra, mille tõttu jäi Mäetaguse piirkonnas karu küttimata. 

Selgituseks lisas Martin, et mitmel järjestikkusel õhtul on nähtud ühel kaerapõllul korraga 7-9 karu (ema 3 pojaga, ema ühe pojaga ning 3 üksikut karu). Lisaks jahimaa teistes piirkondades; ema pojaga, ema kahe pojaga ja 3 üksikut karu. Ilmselt ei ole kõik karud vaid selle piirkonna karud, kuid arvukus on siiski kõrge.

kirjutas Martin Mägi

Ulukiseire osakonna vastus Martinile oli järgmine,

Karu arvukuse hindamiseks on vajalik selliste vaatlusandmete esitamine, mis sisaldavad ka tehtud vaatluse kuupäeva ja täpset asukohta. Martin Mägi saadetud teave, sealhulgas järgmiste e-kirjadega saadetud rajakaamerate pildid, ei sisalda neist kumbagi, olles seega kasutuskõlbmatud. Seetõttu ei mul võimalik Teie taotlust toetada. Nagu olen aru saanud, on sarnaste puudulike andmete esitamine ka üheks peamiseks põhjuseks, miks IVJS Mäetaguse jahipiirkonna tänavu karu küttimislimiidi jaotusest välja jättis.  

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

 

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud T-K-N 09:00 - 15:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top