Toimus Ida-Virumaa Jahimeeste Seltsi traditsiooniline ühisjaht!

13.11.2021 Toimus Ida-Virumaa Jahimeeste Seltsi traditsiooniline ühisjaht, seekord Mäetaguse jahtkonnas.

 

Seekord tuli kokku 27 jahimeest üle maakonna. Ei tea, kas tingituna viiruse laialdasest levikust või muudest põhjustest, aga osavõtt oleks võinud olla kindlasti suurem. Päev ise kujunes väga jahi – ja sündmuste rohkeks.

Mäetaguse jahimehed on teada tuntud oma väga heade jahtide korraldamiste poolest. Ei läinud väga palju aega, kui esimene kütiliin oli paigas ja koerad metsatukka kammima saadeti. Esimesest ajust õnnestus tabada suur ja tugev kult. Õnnelikuks kütiks osutus Marko Vinni.

Peale maitsvat lõunasööki, võeti nõuks teha veel üks aju. Sest oldi ju kokku tuldud ikkagi põdrajahile.

Teises ajus ei läinud kaua aega mööda, kui koertel laul lahti ja põdrad mitmesse erinevasse kanti liikuma hakkasid. Ühel hetkel astus põdralehm küttiliini. Hommikul jahijuhataja selgitas, et põdralehma ei küti. Seega lasti lehmal koos koeraga edasi minna. Küttiliinist märgati kahte vasikat. Ühe vasika küttis oma koera eest Rudolf Uustal ja teise vasika küttis Eigo Põld.

Lootuses, et päev on juba piisavalt rikkalikku jahisaaki andnud, otsustas jahijuhataja päeva lõppenuks lugeda ja koerajahiga algust teha. Sest jahikoer, kes põdralehmaga tükist välja läks, tuli ju kuidagi ikkagi kätte saada. Jahikoer muidugi seda meelt ei olnud, et jaht lõppeb käskluse peale. Tema arvates lõppeb jaht siis kui jahitav on kütitud. Enne pimedat tuli jahijuhatajal teha raske otsus ja lubada ära küttida ka põdralehm. Õnnelikuks või siis õnnetuks kütiks osutus Ivar Tallerman.

Päeva lõpus toimus kütitud ulukite austamine ja täpsete küttide õnnitlemine. Kõik, kes jahist osa võtsid, said kingituseks väikese meene. Päev lõppes Mäetaguse jahtkonna jahimajas rikkaliku õhtusöögiga, mille olude sunnil pidid tegema Mäetaguse jahtkonna jahimehed ise, aga see õnnestus neil igati. Muljeid päevast jagus terveks õhtuks.

Täname Mäetaguse jahtkonda ja nende esimeest Martin Mägi. Täname koeramehi, kelle koerad tegid suurepärast tööd Rudolf Uustali, Veiko Rosi, Heiko Taimi ja Martin Mägi. Täname kõiki, kes jahil osalesid ja ootame kindlasti järgnevatel aastatel veelgi suuremat osavõttu.

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud E 09:00 - 18:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top