Kokku tullakse maa all ja maa peal

Eesti jahimehed peavad iga-aastast suvist kokkutulekut just selle diviisi all 7.-9. juulini Ida-Virumaal.

Maa all tähendab eelkõige seda, et kokkutuleku kohaks on valitud Eesti Kaevandusmuuseum koos kõigi nende võimalike atraktsioonidega endises kaevanduses maa all.

Kokkutuleku peakorraldaja Marko Vinni sõnul on Ida-Virumaa jahimeeste soov pakkuda Eesti muudest piirkondadest erinevat kogemust ja eelkõige emotsiooni. „Kokkutuleku traditsioon sai alguse Ida-Virumaalt Toila-Orult 1968. aastal ja 55 aastat hiljem ollakse ringiga meie piirkonnas tagasi. Sisu poolest on kokkutulek nagu aastakümneid tagasi, on sportlike ja erialalisi võistlusi, on koolitusi ja meelelahutust. Vormi poolest aga on tegemist kaasaegse sündmusega, kus igaüks leiab endale hulgaliselt huvitavat. Eelmistest aastatest rikkalikum on näiteks laste atraktsioonide ala. Ootame jahimehi koos perede ja sõpradega,“ lisas ta.

Esmakordselt on kokkutuleku alal väljas kogukonna telk, mis peegeldab kohaliku kogukonna eripära, kus on tegevusi mitmetele külalistele. Jahitelgi all propageeritakse ebatraditsioonilise ulukiliha degusteerimise võimalust, lisaks saab teada kuidas valmistada leiba ja lihakõrvalist jms.

Kokkutulekul on see aasta ka palju ekskursioone ja aktiivseid tegevusi. Lisaks Kaevandusmuuseumi võimalustele, saab osaleda safarimatkal ja Aidu kanuumatkal ning Sipelgamäel saab rentida ujuvvahendeid (raftid, kanuud, SUP matkad).

Veel on erinevad näitused, mis peegeldavad meie traditsioone üle 50 aasta tagasi. Väljas on ka traditsiooniline kauba- ja toidutänav, kus leiab nii jahinduslikku kui muid huvitavaid tooteid ja söögipoolist.

Korraldajad ootavad kõiki kokkutulekule. Peomeeleolu hoiavad üleval eesti raskekahurvägi Shanon ja Terminaator. Kokkutuleku lõpetab Rein Rannap ning Ott Lepland legendaarsete Ruja lauludega.

Lisainfo:
Marko Vinni
kokkutuleku kohapealne korraldaja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
tel 522 5905

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud E 09:00 - 18:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top